Zaznacz stronę

Otomana – pufa do zadań specjalnych

Pufa mała okrągła otwierana Ela4home Ela Chojnowska

Trudno wyobrazić sobie nowojorskie wnętrza bez otomany. Sypialnia, garderoba, salon…Klasyka w stylu nowoczesnym lub nowojorska elegancja – otomana, łącząc funkcje praktyczną z dekoracyjną, idealnie sprawdzi się również w naszych domach.

Do czego służy otomana?

Głównym jej zadaniem jest poprawa komfortu podczas relaksu. To właśnie na niej z przyjemnością położymy nogi, damy odpocząć zmęczonym mięśniom, dzięki niej wygodniej ułożymy się w fotelu, przysunięta do kanapy uczyni z niej narożnik. Posłuży nam również jako dodatkowe siedzisko podczas spotkania z rodziną, czy przyjaciółmi. Jej miękka powierzchnia zapewni wygodne siedzenie. W przedpokoju służy pomocą przy zakładaniu i zdejmowaniu butów. To nadal nie są wszystkie funkcje jakie w naszym domu może pełnić ten mebel. Jeśli ustawimy na nim tacę natychmiastowo zamieni się w stolik kawowy. Ta rola może być jej przypisana na stałe lub tylko w razie takiej potrzeby.

Z czego zrobione są otomany?

Pufa-stolik otomana Ela4home Ela ChojnowskaW pierwszej kolejności ustalamy kształt, wysokość, rozmiar i jej główne przeznaczenie. Po wycięciu, odpowiedniej wielkości stelaż oklejamy pianką, później owatą (podobny wkład używany jest przy produkcji ocieplanych kurtek). Następna, i zarazem ostatnia, warstwa to tkanina, którą pikujemy i ozdabiamy według uznania. Mogą to być guziki lub gwoździe tapicerskie. Oczywiście rodzaj tkaniny, kolory, wzory i inne detale wybieram razem z klientem. W przypadku otoman najlepiej sprawdzają się tkaniny tapicerowane, posiadają one powłokę, która chroni włókna przed zabrudzeniami.

 

Pufa mała okrągła nieotwierana Ela4home Ela Chojnowska OtomanaCzy otomana sprawdzi się w małym mieszkaniu?

Jak najbardziej ten wielozadaniowy mebel sprawdzi się nawet w małych mieszkaniach. Raz będzie stolikiem, innym razem pufą do siedzenia, jeszcze innym wygodnym podnóżkiem. Jeden mebel zamiast wielu, niepotrzebnie zajmujących tak cenne miejsce. Poza wyżej wymienionymi zaletami ma jeszcze jedną – spodoba się każdej osobie, która nas odwiedzi. Możemy z niej zrobić dyskretny dodatek do wnętrza lub wręcz przeciwnie, wyróżnić ją i spowodować, że będzie skupiać na sobie uwagę.

Uniwersalność otomany sprawia, że przydaje się we wszystkich pomieszczeniach. Tych dużych, jak i mniejszych, sypialni, salonie, przedpokoju, czy łazience. Dzięki takim dodatkom możemy pozwolić sobie na otaczanie się pięknymi i wielofunkcyjnymi rzeczami.