Zaznacz stronę

Jak wykorzystać lustro ozdobne w aranżacji wnętrza?

 

Ela4home Ela Chojnowska Lustro ozdobne okrągłe białe LustraFunkcje praktyczne i dekoracyjne

Lustro ozdobne łączy w sobie funkcje praktyczne z dekoracyjnymi. Wykorzystując je w aranżacji wnętrz stworzymy oryginalną i nietypową stylizację. Pomoże odmienić wystrój pomieszczenia i wydobędzie z niego to, co piękne, a także ukryje niedoskonałości przestrzeni. Wybierając model lustra warto zastanowić się, gdzie je powiesimy. Ważne jest by pasowało do wystroju lub wręcz przeciwnie, niech się wyróżnia i będzie główną ozdobą.

Lustro ozdobne w łazience

Obowiązkowo w każdym mieszkaniu lustro znajdziemy w łazience. Powieszone jest z oczywistych i logicznych powodów najczęściej nad umywalką. Odpowiednio dobrany rozmiar, często dodatkowo oświetlone potrafi upiększyć to pomieszczenie oraz je powiększyć. Wiedząc jakie „cuda optyczne” możemy dzięki nim uzyskać nie bójmy się je wieszać w pozostałych pomieszczeniach: korytarzu, sypialni, czy innym pokoju. Lustra cudownie dopełniają wnętrze, za ich pomocą możemy nadać pomieszczeniom nowego wymiaru.

 

Lustro rozeta w kształcie kwiatka Ela4home Ela Chojnowska Lustro ozdobneŚwiatło i przestrzeń

Lustro ozdobne powieszone na ścianie odbija nie tylko nas, ale też światło. Dzięki temu optycznie powiększa wnętrze oraz podkreśla wybrane przez nas elementy. Duże zwierciadło w małych pomieszczeniach jest gwarancją ciekawego i wyjątkowego efektu wizualnego. W salonie możemy na jednej ze ścian stworzyć galerię luster, natomiast w sypialni duże lustro doda wyjątkowego klimatu, przedpokój lub klatka schodowa będzie dodatkowo rozjaśniona i powiększona.

 

Jak wybrać lustro ozdobne?

Wybór odpowiedniego lustra nie jest takim łatwym zadaniem, chcąc pomóc w jego odpowiednim zawieszeniu i dobraniu służę poradą oraz udostępniam klientom zdjęcia i pliki PDF do pobrania. Dzięki tym materiałom dowiecie się jak rozjaśnić pomieszczenie za pomocą lustra, stworzyć punkt centralny wnętrza umieszczając ozdobne, oryginalne lustro nad kanapą lub komodą. Zachęcam do użycia lustra ozdobnego w łazience zamiast prostej tafli lustra wklejonego między płytki. Warto wiedzieć, że lustro dekoracyjne nie tylko ozdobi, ale też powiększy pomieszczenie. Poziome i szerokie poszerzy optycznie pokój, a długie i wysokie wydłuży.

Ela 4 home Ela Chojnowska Lustro ozdobne okrągłe granatoweUżyteczność lustra ozdobnego

Musimy pamiętać, że użyteczność lustra ozdobnego jest równie ważna. Przed wyjściem z domu lubimy sprawdzić, czy mamy dobrze ułożoną fryzurę, poprawić makijaż, a panowie sprawdzają, czy krawat się nie przekrzywił. Efektowne lusterko powieszone w przedpokoju sprawi, że nie będziemy musieli cofać się do łazienki. Oczywiście praktyczność możemy, a nawet powinniśmy, łączyć z dekoracją, więc warto zwrócić uwagę na ramę oraz na to, czy wybrane zwierciadło pasuje do wnętrza.

Z czego zrobiona jest rama lustra ozdobnego?

Rama proponowanych przeze mnie luster wycięta jest ze sklejki o grubości 6 mm. Może mieć ciekawy kształt lub kolor, ale również ozdobą jest niestandardowy rozmiar lub kształt samego zwierciadła. Oczywiście z przyjemnością wykonam lustra na specjalne zamówienie. Otaczajmy się praktycznymi i jednocześnie pięknymi rzeczami. Umilajmy sobie życie, czas i przestrzeń tak, jak to tylko możliwe. Spraw, by zwyczajne, poranne przeglądanie się w lustrze wywoływało uśmiech na twej twarzy.